- Prints 1,500 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother TN-130M (Yield: 1,500 Pages) Magenta Toner Cartridge
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-4040CN, HL-4050CDN, HL-4070CDW, DCP-9040CN, DCP-9042CDN, DCP-9045CDN, MFC-9440CN, MFC-9450CDN, MFC-9460CDN, MFC-9840CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 1500 pages |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Country of origin | China |
| Width | 190 mm |
| Depth | 147 mm |
| Height | 360 mm |
| Weight | 634 g |
| Dimensions (WxDxH) | 313 x 110 x 58 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Package weight | 1.27 kg |
| Empty weight | 595 g |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | 5% @ A4 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.2 cm |
| Pallet gross weight | 186 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
